ЗВІТ
директора
початкової школи з дошкільним відділенням села Довге
Моршинської міської ради
Ковальської Богдани Мирославівни
за 2022-2023 навчальний рік
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022 - 2023 навчального року.
Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.
Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” у травні-червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи та громадськості.
У своїй роботі протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
1. Загальна інформація про школу
Початкова школа з дошкільним відділенням села Довге — заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Моршинської міської ради. Управління і фінансування здійснюється управлінням соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради.
У 2022-2023 н.р. у закладі працювало 6 педагогічних працівники, 1 фахівець з публічних закупівель і 2 працівники з числа обслуговуючого персоналу (1 чоловік працює сезонно в період опалювального сезону).
У цьому навчальному році навчання завершують 7 учні у 4-го класу. У зв’язку з реорганізацією Довгівську СЗОШ І – ІІ ступенів було перейменовано у початкову школу з дошкільним відділенням села Довге Моршинської міської ради. Тобто заклад став 1-го ступеня.
Цей рік нам прийшлося працювати в складних умовах. Адже довелося працювати на дистанції - у зв’язку з частими обстрілами та повітряними тривогами. Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави. І такі умови значно ускладнюють можливості навчання, як зі сторони вчителів так і зі сторони учнів.
2. Кадрове забезпечення
На початок 2022-2023 н.р. штатними працівниками початкова школа з ДВ с. Довге була забезпечена на 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. Але вже під час навчання зміна кадрів проходила по причині звільнення вчителя фізичної культури.
Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються домашні комп'ютери, ноутбуки, принтери. Застосовуються в освітньому процесі хмарні технології, можливості Viber, Zoom, Meet, сервіси Google.
За якісним складом педагогічних працівників наша школа має:
Учителів вищої кваліфікаційної категорії – 4;
І кваліфікаційної категорії – 2;
Має педагогічне звання «Старший учитель» - 1 учитель.
3. Методична робота
Відповідно до річного плану роботи закладу у 2022-2023 н.р. педагогічний колектив працював згідно до вимог статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти. У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив працював над науково-методичною проблемою «Виховання громадянина – патріота, який шанує і береже мову, звичаї, традиції свого народу; формує духовно багату, інтелектуально розвинену творчу особистість, яка займає громадянську позицію» . Розв’язання проблеми і завдань школи, затверджених на навчальний рік, дозволило шкільному колективу досягти певних успіхів у забезпеченні якості освітніх послуг, створенні умов для навчання і виховання учнів.
Особливістю 2022-2022 н.р. у закладі була організація освітнього процесу в умовах дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19. Затверджено “Типовий порядок організації освітнього процесу в початковій школі з ДВ с. Довге у 2022-2023 н.р. в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19” та воєнного стану використовується ресурси Viber, Zoom, Meet, сервіси Google для організації дистанційного навчання учнів у школі – забезпечення які дозволяють вчителеві й учням спілкуватися і спільно працювати де завгодно та на будь-яких пристроях.
У першому семестрі учні 1-4 класів навчалися дистанційно з 14. 11.2022 р. по 20.11.2022р. та на початку другого семестру з 23.02 та 24.02.2023 р.
Незважаючи на усю складність освітнього процесу у 2022-2023 н.р. освітні навчальні програми виконані повністю.
Усі педагогічні працівники закладу активно працювали.
Протягом року у школі діяло 2 методичних об’єднання:
- методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Кашеба Г.М.);
- методичне об’єднання класних керівників (керівник Гутнікевич С.Я.).
Кожне з методичних об’єднань проводило засідання згідно попередньо складеного графіка, які охоплювали актуальні питання щодо організації та покращення якості освітнього процесу в школі.
Постійно проводилися консультації для педагогічних працівників адміністрацією школи, керівниками шкільних методичних об’єднань з питань організації освітнього процесу, методичної роботи, ведення шкільної документації, використання під час планування та проведення уроків та позакласних заходів інновацій освіти.
Протягом 2022-2023 н.р. належна увага з боку керівництва школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.
Педагогічні працівники закладу постійно брали участь у онлайн вебінарах, семінарах, тренінгах, конференціях.
Згідно перспективного та річного графіка проходження курсової перепідготовки у 2022-2023 н.р. на базі «Прометеус», ЛОІППО (дистанційно) пройшли вчителі: Бонар І.В. (початкові класи), Гутнікевич С.Я. (початкові класи), Кашеба Г.М. (початкові класи), Кришаль Г.М. (початкові класи), Ковальська Б.М.(інформатика, Федорів О.І. (зарубіжна література).
Згідно перспективного та річного плану атестації педагогічних працівників у 2022-2023 н.р. успішно пройшли атестацію вчителі школи:
-Бонар Ірина Володимирівна, вчитель початкових класів,- підтверджено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст вищої категорії” та педагогічне звання «Старший учитель»;
-Федорів Оксана Іванівна, вчитель англійської мови, встановлено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст першої категорії”.
Для організації проведення методичної роботи з педагогічними працівниками постійно використовуються ІТ технології: з використанням Google Таблиць та Google Документів оформляються та ведуться методичні картки вчителів, заповнюються звіти про підсумки навчання та відвідування учнями школи, планується робота шкільних методичних об’єднань тощо; за допомогою Google Форм проводиться анкетування педагогічних працівників школи.
4. Навчальна діяльність учнів
Протягом 2022-2023 навчального року робота педколективу була спрямована на:
1.Збереження кадрового потенціалу, учнівського контингенту, матеріальної бази та кращих традицій і набутків школи.
2.Ефективне впровадження в практику Концепції нової української школи.
3.Підвищення ефективності і якості уроків дистанційної форми навчання.
4.Збагачення школярів цінностями української національної моралі, мистецтва, історії та культури ;
5.Активна співпраця з батьками, громадськістю, підвищення ролі сім`ї у вихованні дітей;
6.Зміцнення навчально-матеріальної бази школи.
Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2022 року усі учні шкільного віку були охоплені освітою. В школі було відкрито 4 класи з кількістю учнів – 27 та група продовженого дня (0,5 ставки). До 1 класу було зараховано 5 учнів. Середня наповнюваність учнів у класах складає 7 учнів. Протягом 2022-2023 навчального року із школи вибув 1 учень і 1 – прибув. Розроблено заходи щодо забезпечення проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій та переведення педагогічних працівників на роботу в дистанційному режимі. Рішення щодо форми організації освітнього процесу приймалось на засіданні педагогічної ради. Було організовано інформування, роз’яснення та проведення додаткових інструктажів серед здобувачів освіти, їх батьків і співробітників закладу освіти щодо техніки безпеки у надзвичайних ситуаціях, а саме: Додаток 1 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22 Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями закладів загальної середньої освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами; Додаток 2 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22 Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями закладів загальної середньої освіти з питань поведінки у надзвичайній ситуації; Пам’ятка щодо правил поведінки (порядку дій) населення у разі виявлення підозрілого об’єкта, вибухонебезпечного предмета. Всі ці та інші матеріали були висвітлені на сайті закладу.
Задля якісної організації освітнього процесу було утворено групи учнів та батьків класними керівниками та вчителями у мобільному додатку Viber. Розклад уроків на період дистанційного навчання, з визначенням форми проведення уроку, часу проведення уроку було висвітлено в батьківських групах. З метою перевірки засвоєння матеріалу використовувалися освітні платформи Googleclassroom, Клас Meet, Naurok, Мій клас. Класні керівники проінформували батьків та учнів про проведення уроків вчителями у Клас Meet. Всі уроки проводилися згідно розкладу.
Загалом дистанційне навчання проходило успішно, за винятками, які пов’язані із технічними збоями мережі. Разом з цим необхідно відзначити, що дистанційне навчання не може повністю замінити звичайний режим роботи, що вплинуло на деякі аспекти виконання програм, адже учні початкової школи, особливо 1 клас потребує безпосередньої допомоги учителя при організації освітньої діяльності.
Шкільна документація велась згідно з нормативно-правовою базою, стан її ведення відображений у наказах по школі.
Освітній процес у школі здійснювався на принципах: гуманізації, педагогічної підтримки, демократизації, інтеграції, диференціації, індивідуалізації, системності.
Оцінювання навчальних досягнень учнів відбувалося відповідно до Додатка № 3 до методичних рекомендацій щодо оцінювання об’єктивних результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти (наказ МОН України від 13.07.2021 р. № 813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти». Відповідно до рішення педагогічної ради від 31.08.2022 р. № 1 було вирішено: у 1та 2 класах використовувалось вербальне оцінювання протягом року, в 3 і 4 класах - рівнева оцінка (високий, достатній, середній, початковий рівні). Оцінювання відбувалося за компетентностями.
Всі учні 1 класу адаптувалися до нового середовища, до нових видів діяльності. Змістові лінії кожної освітньої галузі в межах І циклу реалізовувалися паралельно та розкривалися через «Пропонований зміст», який окреслював можливий навчальний матеріал, на підставі якого формувалися очікувані результати навчання та відповідні обов’язкові результати навчання.
З метою активізації пізнавальної діяльності учнів, поширення та вдосконалення предметних знань, індивідуального виявлення та створення умов для розвитку особистості в школі проведено роботу з виявлення обдарованих дітей, поновлено банк даних на цих учнів за напрямками. Цьогоріч для обдарованих дітей початкової школи ми приймали участь лише в одному районному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.
У цьому році у зв’язку із ситуацією в державі (запровадження воєнного стану) наші учні не змогли взяти участь в ряді міжнародних та всеукраїнських інтерактивних предметних конкурсах.
Основне завдання, яке стоїть сьогодні перед освітянами, полягає не стільки в передачі знань, скільки в тому, щоб навчити учнів здобувати ці знання самостійно.
По завершенню 2022-2023 н.р. учні 1- 3 класів переведені до наступного класу. Учнів 4 класу звільнено від державної підсумкової атестації .
5. Виховна та позакласна робота
Уся виховна робота у школі у 2022 - 2023 н. р. була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцією про права дитини, Законами України “Про охорону дитинства”,”Про освіту”, Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “ Нова українська школа” на період до 2020-2029 років.
Виховна робота у 2022-2023 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками. Сьогодні школа– це передусім простір життя дитини, де вона здійснює перші кроки життєтворчості, готується до самостійної участі у соціальній діяльності. Виховний простір організовато так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителями, школою і родиною. Адміністрацією та педагогічним колективом створено систему виховної роботи, структура якої забезпечує реалізацію завдань всіх її напрямків через проведення різних форм виховної діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників освітнього процесу, співпрацю трикутника «школа-учні-батьки».
У 2022-2023н.р. педагогічний колектив продовжив працювати над реалізацією виховної теми: «Розвиток всебічно розвиненої особистості шляхом формування здорового способу життя».
Протягом навчального року з учнями 1 - 4 класів проводились заходи які поєднували традиційні форми роботи (бесіди, години спілкування), та і нетрадиційні (інтерактивні ігри, конкурси, квести, слайд-шоу).
У І семестрі класні керівники 1- 4 класів провели: свято Першого дзвоника, «Вітаємо вас, любі вчителі», до Дня захисника України свято "Від козацтва до сьогодення", свято до Міжнародного дня миру, уроки доброчесності, в рамках проведення Олімпійського тижня гра – квест «Подорож стежинами здоров’я» (вчитель фізичної культури Ріль Я.В.), година пам'яті і скорботи "Голодомор - біль душі та пам'ять серця" (Кашеба Г.М.,кл.кер. 3 класу), до дня Гідності та Свободи захід «Вільні творять майбутнє»(1 та 4 кл., кл. кер. Гутнікевич С.Я., Кришталь Г.М.), ранок «Ми тебе давно чекали, Миколай».
У ІІ семестрі проведено круглий стіл «Укаїнська держава соборна, одна на всіх, як оберіг» (до Дня Соборності), урок-реквієм «На варті неба», виховний захід «Герої не вмирають! – Просто йдуть» (до Дня Героїв Небесної Сотні), захід «Борітеся – поборите, вам Бог помагає», захід «Любіть Україну, вірні сини…» (до Дня пам’яті героїв Крут), захід «Я мову шаную свою, зі мною згідні ЗСУ», майстер – клас «Моя перша писанка», виховний захід «Вклонюсь Тобі матусю», до Всесвітнього дня вишиванки проведена віртуальна подорож «Від матері доні добро передай», проведено бесіду з дітьми «Незвичайні літні канікули», «Як уберегтися дітям під час війни».
З метою правового всеобучу батьків 2 рази на рік проходять загальношкільні батьківські збори та 4 рази на рік класні батьківські збори.
Протягом року питання виховної роботи розглядались на нарадах при директорові, батьківських зборах, було видано ряд наказів по школі, що стосувались виховної роботи. Аналіз відвіданих уроків та виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на достатньо належному рівні, використовуються як традиційні, так і сучасні технології виховання учнів.
В зв’язку з ситуацією в державі цього річ учні їздили лише у краєзнавчий музей «ВЕРХОВИНА» та кінотеатр «Чаплін» на перегляд фільму «Мавка у м. Стрий.
В рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» з озеленення та благоустрою в закладі були розроблені та проведені заходи по підготовці та проведені весняної толоки з озеленення та благоустрою. Вся робота була висвітлено у відео.
Робота адміністрації та педагогічного колективу з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх у 2022-2023 н.р. була побудована відповідно до право установчих документів, які висвітлюють цей напрямок роботи, указів Президента України, програм правової освіти населення. На кінець звітного періоду в закладі на внутрішньошкільному обліку жодного учня .
Система профілактичної роботи з попередження усіх видів дитячого травматизму у 2022-2023 н.р. мала такі складові, як викладання предмету «Я досліджую світ: соціальна і здоров’язбережувальна, громадянська та історична галузі»», організація медичного огляду учнів ; проведення усіх видів інструктажів з учнями; проведення роботи щодо формування основ здорового способу життя, тематичних класних годин, профілактичних бесід для учнів школи.
Протягом року робота з профілактики усіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення у проведенні таких виховних заходів, як проведення місячника „Увага! Діти на дорозі!", Тижнях безпеки життєдіяльності, Тижнях безпеки дитини, днів безпеки життєдіяльності напередодні канікул.
Систематично проводились тематичні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму, проходили конкурси та вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, єдиний урок безпеки дорожнього руху.
6. Соціальний захист
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.
Кількість дітей у них становить:
- позбавлених батьківського піклування – 1;
- інвалідів – 1;
- діти, учасників бойових дій (Атовці) – 1
- діти з неповних сімей– 2 (сімей-2 );
- багатодітних – 3 сім’ї (4- дитини).
Виховання учня у школі і сім'ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними свят.
Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.
7. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників
Медичне обслуговування для працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.
Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.
Медичне обслуговування працівників школи здійснюється на базі Моршинської лікарні. Вони щорічно проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у школі.
8.Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.
На початок 2022/2023 навчального року були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику, справність кріплення воріт та оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у класах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, паспорт санітарно-технічного стану школи.
На 01.09.2022 року всі педагогічні працівники школи надали медичні книжки з дозволом приступити до роботи. Питання охорони праці обговорюються на засіданнях педрад та на нарадах при директорі.
Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися на класних годинах в останній тиждень навчального року.
Станом на вересень кожного року всі учні школи проходять медичний огляд лікарями - фахівцями із лабораторними дослідженнями, що підтверджується медичними довідками.
Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем, протипожежним щитом. Вогнегасники наявні, перезаряджені, розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.
По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані Паспорти готовності школи до нового навчального року, акт опору ізоляції та контуру заземлення.
Відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників школи. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з техніки безпеки. Проведено вступні інструктажі з охорони праці. Проведено первинні інструктажі з охорони праці на робочому місці.
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі наявні необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщені навчальні стенди по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Травматизму учнів під час навчання немає.
9. Фінансово-господарська діяльність
Початкова школа з дошкільним відділенням села Довге розташована за адресою: 82466, с. Довге, вул. І. Франка, 13.
Школу прийнято в експлуатацію у 1912 році – корпус №1, у 1981 році – корпус №2 (проектна потужність -140 учнів).
Незважаючи на вік і зношеність будівель школи, адміністрація разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтримання навчального закладу в робочому стані. Ми намагаємося створити умови для роботи і навчання, відремонтувати і довести до вимог сьогодення навчальні кабінети, забезпечити школу новим сучасним обладнанням, меблями, технікою.
Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, авансу. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті закладом енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, заклад не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.
Постійно ми отримуємо підтримку з боку управління соціально -гуманітарної політики Моршинської міської ради :
- це отримання фарби для фарбування коридорів, класних кімнат, спортивного майданчика;
- миючих і дезинфікуючих засобів для утримання приміщення школи відповідно санітарно-гігієнічних норм;
- придбання ліків для школи;
-заклад підключений до глобальної мережі Інтернет;
-цьогоріч перезаряджено 5 наявних вогнегасників.
У цьому навчальному році матеріально-технічну базу школи було поповнено чотирма камерами віонагляду, бачком для води.
Закладено у бюджет Моршинської міської ради на капітальний ремонт приміщення для обладнання дошкільного відділення та кладку бруківки на території початкової школи.
Незважаючи на складність усієї ситуації у 2022-2023 н.р., весь колектив школи продовжує приділяти увагу естетичному оформленню навчального закладу. Подвір'я школи прибране, доглянуте; підрізано дерева, кущі, покошено газони. Висаджено квіти на квітниках.
10. Управлінська діяльність
Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії усіх ланок та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та взаємовдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У навчальному закладі в наявності є усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність у загальноосвітньому навчальному закладі. З підключенням школи до мережі Інтернет (у тому числі із застосуванням Wi-Fi) стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України , департаменту освіти і науки Київської ОДА, сайтами інших закладів освіти, що дає можливості оперативно користуватися інформацією, знайомитися новими документами.
Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.
У своїй роботі з працівниками школи я дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників школи бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва як порада, похвала, особистий приклад.
Прагну, щоб у школі було наявне творче вирішення справ. Дякую усім за плідну роботу у 2022-2023 н.р.
Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!
І повернемося за шкільні парти 1 вересня 2023-2024 навчального року!
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !!!