ЗВІТ
директора
Довгівської середньої загальноосвітньої школи
І-ІІ ступенів
Ковальської Богдани Мирославівни
за 2020-2021 навчальний рік

          Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» від 23.03.2005 р. № 178, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів»,  керівник має щороку звітувати про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету та ради школи, громадськості.

Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи навчального закладу за 2020-2021 навчальний рік, за рік напруженої праці, творчих здобутків, нових відкриттів. Ви знаєте, що  відбуваються зміни у сфері формування змісту середньої загальної освіти – перегляду та оновлення навчальних програм, підручників, усього навчально-методичного комплексу, необхідного для успішного функціонування та розвитку сучасної школи.

     Як директор навчального закладу, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом навчального закладу, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовою інструкцією директора школи, законодавчими документами України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
Тому визначення стратегічних пріоритетів життєдіяльності нашої школи відбувається в контексті становлення освітньої  парадигми, яка направлена на  різнобічний розвиток кожної окремої дитини.
         Здійснювалось оперативне керівництво школою, забезпечувалась її діяльність, ефективне використання і збереження майна, закріпленого за навчальною установою. Головною метою на сучасному етапі навчання наш  педагогічний колектив вважає допомогти кожній дитині досягти певних успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця вчителів школи, учнів,  батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.

1. Загальні відомості про навчальний заклад

Довгівська СЗОШ І – ІІ ступенів розташована за адресою:
82466, с. Довге, вул. І. Франка, 13.


2. Матеріально-технічна база навчального закладу


          Школу засновано: у 1912 році – корпус №1, у 1981 році – корпус №2 (проектна потужність -140 учнів).
        Дирекція та вчителі школи постійно працюють над створенням умов для роботи і навчання, ремонтом та доведенням до норм та вимог сьогодення нав- чальних класів, оснащенням школи новим сучасним обладнанням. Кожен рік виконуються капітальні та косметичні ремонти, є висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.
Забезпеченість закладу меблями 100%. Більшість класних кімнат відповідає типовим перелікам та вимогам навчальних програм.
В школі є їдальня, бібліотека, спортивний майданчик.

3. Фінансово-господарська діяльність


       Будівля школи прийнята в експлуатацію більше 100 років. Але, незважаючи на її вік і зношеність, адміністрація школи разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. З метою залучення додаткових коштів на розвиток школи ми щороку беремо участь у мікропроектах регіонального розвитку від Львівської обласної ради. У 2020-2021 навчальному році наша школа брала участь у мікропроекті: «Придбання меблів  для Довгівської СЗОШ І – ІІ ступенів Стрийського району Львівської області». Проте, на превеликий жаль нам не вдалося стати переможцями. Та висловлюю сподівання на те, що при активній підтримці громади наша школа продовжить удосконалюватися.
Фінансування потреб школи у 2020 році проводилося централізованою бухгалтерією відділу освіти Стрийської РДА. З 2021 року, в зв’язку з утворенням Моршинської територіальної громади фінансування проводиться централізованою бухгалтерією управління освітою Моршинської міської ради. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв, проте забезпечує належну температуру для навчання учнів. Працівниками централізованої бухгалтерії шкіл Стрийського району у 2020 році планово проводилася інвентаризація майна. Зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування не було. Вчасно була підготовлена звітна документація, матеріали списані або оприбутковані.
        Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Вчителями трудового навчання, образотворчого мистецтва та початкових класів систематично організовуються тематичні виставки робіт учнів школи (вишиті картинки, малюнки, орігамі, квілінг). Активно проводиться робота з озеленення класних кімнат. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. На квітнику щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядають працівники школи. Огорожа завжди пофарбована. Обслуговуючим персоналом та батьками проводиться скошування трави на газонах, організовано періодичне вивезення сміття з території школи.
Особливої уваги заслуговує створення нового освітнього середовища для учнів1 класу 2020 – 2021 н. року, що навчалися за програмою «НУШ». Держава

забезпечила для учнів  сучасну матеріально-технічну базу (парти, фліпчарт, ноутбук, принтер), цікавий дидактичний матеріал.


4. Кадрове забезпечення навчального закладу

Відповідно до  Закону України «Про повну загальну середню освіту» кадрове забезпечення школи здійснюється в повній відповідності зі штатним розписом та навчальним планом.

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Кадрова політика нашої школи будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя, що обумовлюється інтенсивністю оновлення, модернізацією всіх компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти і набуває значної актуальності у зв’язку з переходом закладів освіти до нового змісту та структури навчання.
             Протягом 2020–2021 н. р. у школі працювали 16 педагогів, що складає 100% від потреби. Всі вчителі мають повну вищу педагогічну освіту:
10–вчителів «вищої кваліфікаційної категорії»;
3 –«першої кваліфікаційної категорії»;
2  –«другої кваліфікаційної категорії».
З них:
3  – мають педагогічне звання «старший учитель».

  Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

5. Атестація педпрацівників

      Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педкадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному та матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Атестація вчителя розглядається адміністрацією навчального закладу як вагомий елемент внутрішкільного контролю і крок до якісної освіти та здійснюється відповідно до нормативних документів. Атестація педагогічних працівників Довгівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у 2020/2021 навчальному році здійснювалася відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 № 1135 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2013 р. за № 1417/23949.

За перспективним графіком проходження атестації у 2020/2021  навчальному році атестувалося 3 учителів,  та відповідно до  Типового положення про атестацію педагогічних працівників було скориговано графік курсової перепідготовки.

Усі педпрацівники, що атестувалися,  ознайомлені з нормативними документами щодо атестації, питаннями професійної діяльності, які будуть вивчатися членами атестаційної комісії. У закладі освіти було поновлено стенд з питань атестації.

Планування й організація роботи з атестації базувалися на основних принципах, головними з яких є особистісно орієнтований підхід до вчителя, який атестується, гуманність і демократичність взаємин шкільної адміністрації й педагогів, що забезпечує відкритість і колегіальність при проведенні атестації.

В період атестації вчителями на високому науково-методичному рівні були проведені відкриті уроки та виховні заходи. За результатами атестації :

Підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію

·        «Спеціаліст вищої категорії»  - 1

      Присвоєно кваліфікаційну категорію

·        «Спеціаліст вищої категорії» -1

·        «Спеціаліст першої категорії» -1.  

В закладі створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога вчителям.

Виходячи з вимог сьогодення, педагогічний колектив   ефективно працює над впровадженням інноваційних технологій  навчання та виховання, а саме: компетентнісного навчання, рівневої диференціації, розвитку критичного мислення, інформаційно-цифрових  технологій навчання, ігрових технологій, проектних технологій.

Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з метою ознайомлення з сучасними підходами до роботи в Новій українській школі. Постійно проводиться консультаційна робота в межах шкільних методичних об’єднань.

Впродовж 2020-2021 навчального року особлива увага адміністрації школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку,  атестацію педагогічних працівників.

6. Медичне обслуговування учнів у закладі освіти


          Головним завданням навчального закладу є підтримка й поліпшення здоров’я дітей. Курс «Основи здоров’я» сприяє активному використанню учнями основних методів і засобів формування здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичної, соціальної й духовної складових здоров’я.
Створення умов для забезпечення психічного та фізичного здоров'я учнів та педагогів. Протягом року проводилася робота з батьками (бесіди, лекції). Проводилися заходи щодо корекції факторів негативного впливу учнівського середовища на формування здоров’я дитини:
·        залучення учнів до роботи в шкільних гуртках та поза межами школи;
·        рейд-огляд школи, медичний огляд, бесіди і тренінги з профілактики та пропаганди здорового способу життя;
·        зустрічі з працівниками правоохоронних органів та ювенальної поліції;
·        проведення спортивних змагань (футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс);
·        проведення анкетування з метою виявлення чинників, які впливають на формування навичок здорового способу життя;
·        проведення фізкультурних хвилинок на уроках, рухливих ігор на перервах;
·        випуск стіннівок, газет, плакатів, малюнків учнями школи під час проведення тематичних днів, тижнів з основ безпеки життєдіяльності з метою попередження дитячого травматизму та формування навичок здорового способу життя. У результаті проведених заходів спостерігаються позитивні зміни в поведінці й діяльності учнів, психологічному кліматі в учнівському середовищі, покращується міжособистісна взаємодія серед усіх учасників освітнього процесу.

7. Профілактичне медичне обстеження


        Рівень навчальних досягнень учнів у великій мірі залежить від їх стану здоров'я. Всі учні один раз на рік проходять медичний огляд. Обстеження учнів тривало протягом літніх канікул, вересня - жовтня у Моршинській лікарні у присутності батьків, з метою своєчасного розподілу їх на групи за станом здоров’я. Медичне обслуговування здійснюється сільським фельдшером.
У березні – квітні з учнями та батьками проводилися інформаційно-роз’яснювальні бесіди «Коронавірус: профілактика, інфікування та поширення». Учням  було надано рекомендації щодо профілактики коронавірусу у вигляді  флаєрів, на яких проілюстровані правила особистої гігієни й рекомендації: як правильно мити руки, пчихати, кашляти, використовувати медичну маску.
        Контроль роботи харчоблоку – щоденний. Випадків виявлення кишкових інфекцій не було. Технологія приготування страв дотримується.

8. ОргАнізація  харчування учнів у закладі освіти

           Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом  перебування в закладі освіти. Організація харчування учнів закладу регламентується  законами України «Про освіту» (ст.25), «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства» (ст.5),  Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм  харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються   одноразовим харчуванням за бюджетні кошти на суму 19 грн. 74 коп. У зв'язку з коронавірусною пандемією учні 1 та 2 класів харчуються після другого уроку, а учні 3 і 4 класів – після 3  уроку. Їдальня працює до 11.30.

         На початку навчального року кухарем  було складено і затверджено  перспективне двотижневе меню, відповідно за яким розробляється щоденне меню. 

Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці  санітарних  вимог  щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами,  проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів. Контроль за роботою їдальні здійснюється адміністрацією школи, батьківським комітетом школи. У шкільній їдальні  наявні усі необхідні журнали (відповідно до нормативних документів з організації харчування). Питання організації харчування періодично заслуховується на  загальношкільних батьківських зборах, засіданнях ради школи, нарадах при директорові.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Всі   продукти   харчування   завозилися централізовано. Починаючи з 2021 року відповідальною особою заключено договори з постачальниками продуктів. Всі договори оприлюднено на майданчику PROZORO.

  Учні  перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів.

  Ретельно слідкується  за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку, за винятком 2 змішувачів, знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.  

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження  здоров’я  дитини.  Скарг на роботу їдальні та її працівника не поступало. Стан харчоблоку  задовільний.

9. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.

Відповідальна за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності – заступник директора з навчально-виховної роботи Слимко Н.О.

На початок 2020/2021 навчального року були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику, справність кріплення воріт та оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у класах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, паспорт санітарно-технічного стану школи.

На 01.09.2020 року  всі педагогічні працівники школи надали медичні книжки з дозволом приступити до  роботи. Питання охорони праці обговорюються на засіданнях педрад  та на нарадах при директорі.

Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися на класних годинах в останній тиждень навчального року.

Станом на вересень кожного року всі учні школи проходять медичний огляд лікарями - фахівцями із лабораторними дослідженнями, що підтверджується медичними довідками.

Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем. Проте необхідно придбати протипожежний щит. Про необхідність якого адміністрація школи неодноразово зверталася у відділ освіти Стрийської РДА, але на привеликий жаль у зверненні було відмовлено. Вогнегасники наявні, перезаряджені,  розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.

По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані Паспорти готовності школи до нового навчального року, акт опору ізоляції та контуру заземлення.

Відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників школи. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з техніки безпеки. Проведено вступні інструктажі  з охорони праці. Проведено первинні інструктажі  з охорони праці на робочому місці.

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі  наявні необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщені навчальні стенди по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися  на нарадах при директорові.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Травматизму учнів під час навчання немає.

10. Навчально – виховна робота у навчальному закладі


       Довгівська СЗОШ І – ІІ ступенів функціонує на підставі Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Статуту школи. Всі діти шкільного віку, які проживають на території обслуговування школи охоплені навчанням.
        Педагогічним колективом школи проведено відповідну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На 01 вересня 2020 року в школі було відкрито 9 класів з кількістю учнів – 60. Середня наповнюваність учнів у класах складає 7 учнів. Протягом 2020-2021 навчального року із школи вибуло  2 учнів. На кінець 2020-2021 навчального  року в школі навчалося 58 учнів:
   у в  початковій школі навчалося 27 учнів, а 5 – 9 класах – 31. Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів у 1 – 3 класах НУШ мало формувальний характер, здійснювалось вербально за новою моделлю оцінювання, на суб’єктних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю і самооцінювання. Міністерство освіти і науки запровадило свідоцтво досягнень для учнів 1-3 класів, в якому вчителі у жовтні здійснювали проміжне оцінювання,  а у травні - підсумкове оцінювання опанування учнями соціальних компетентностей (уміння працювати в команді, вирішувати складні проблеми, пропонувати нові ідеї тощо) та академічних знань (з математики, мов, природничих наук тощо).

       Навчальний рік на відмінно закінчили і отримали  Похвальні листи за особливі успіхи у навчанні 2 учні 4-го класу,та 2  учні в 5-9 класах. Свої корективи в освітній процес  і цього року внесла пандемія СОVID-19. З метою дотримання протиепідеміологічних заходів з 9 березня  організовано дистанційне навчання з учнями 1-9 класів згідно розкладу та  з використанням дистанційних технологій. З метою перевірки засвоєння матеріалу використовувалися освітні платформи Googleclassroom, Клас Meet, Naurok, Мій клас. Класні керівники проінформували батьків та учнів про проведення уроків вчителями у Клас Meet. Всі уроки проводилися згідно розкладу. З 06 травня учні школи повернулися до очного навчання. Вчителями проведено підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи очне навчання впродовж січня-березня та травня, а також результати оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за другий семестр. Учнів 4 та 9 класів звільнено від державної підсумкової атестації (відповідно до наказу МОН України  № 273 від 03 березня 2021 року «Про звільнення від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 2021 року за № 338/35960 та педагогічної ради Довгівської СЗОШ І – ІІ ступенів (протокол № 7 від 02.04.2021 р.) 

          Інтеграція України у Європейський простір невід’ємно пов’язана з якістю національної освіти, її конкурентно - спроможністю. Одним із основних чинників підвищення якості знань школярів є впровадження в освітню практику педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій навчання, оновлення змісту усього освітнього процесу відповідно до сучасних досягнень науки і техніки. Учителі школи ефективно організовують освітній процес на основі оптимального використання можливостей комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та мережі Інтернет.
Для того, щоб учням дійсно було цікаво, щоб вони не втратили інтерес до навчання, на кожному уроці наші вчителі намагаються створювати всі умови для розвитку здібностей, творчого мислення учнів, самовираження їх особистості в різних видах діяльності. З цією метою учням поряд із стандартними завданнями  педагоги пропонують і такі, які вимагають логічного мислення, творчих пошуків, оригінальності, винахідливості. Саме такі творчі, пізнавальні, інтелектуальні завдання допомагають нашим вчителям розвинути в учнів пізнавальні процеси – пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення. Усі завдання творчого характеру розраховані на пошукову діяльність учнів, творче й уміле застосування набутих знань. Зміст завдань сприяє розвитку гнучкості й широти мислення, які необхідні для успішного розв’язання як навчальних так і життєвих задач. Усі творчі завдання допомагають вчителеві виявити індивідуальні особливості учнів, намітити перспективи подальшого розвитку творчого потенціалу кожної дитини, зробити навчання більш захоплюючим і цікавим.
         Головна мета використання нетрадиційних форм роботи на уроках - це зацікавлення дітей навчальною працею й утримання цього інтересу. Тільки в разі такого підходу формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного та морального здоров’я, яке є одним зі стратегічних завдань реформування освіти в Україні, згідно з Національною доктриною розвитку освіти України в XXI столітті та програмою реформ «Нова українська школа», є можливим.
        Основне завдання, яке стоїть сьогодні перед освітянами, полягає не стільки в передачі знань, скільки в тому, щоб навчити учнів здобувати ці знання самостійно. Щоб зацікавити, стимулювати учнів до самостійного отримання знань, протягом  навчального року проводилась активна робота з організації участі школярів в різноманітних Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах.
     Особливу увагу приділяється також фізичному вихованню. Під керівництвом вчителя фізичної культури Ріля Я.В.  діти активно беруть участь у  спортивних змаганнях.

      Важливу роль у вихованні громадянської позиції учнів відігравало учнівське самоврядування.  Протягом року  було проведено 4 засідання. За ініціативою її членів були організовані проекти «Напиши лист-привітання воїну АТО», «Янголи миру», день учнівського самоврядування, заходи з відзначення знаменних дат, «День довкілля», здійснювалось керівництво органами учнівського самоуправління в  школі, тижні «Увага! Діти на дорозі» та «Безпеки дорожнього руху».

      Для забезпечення зайнятості учнів в позаурочний час у школі було організовано роботу гуртків за різними напрямками діяльності:
-      гурток  «Англійська мова» - керівник Федорів О.І.;
-                       гурток «Математичний» - керівник Федишин Г.І.;
-                       гурток «Умілі руки» – керівник Капуш О.М.;
-                       гурток «Спортивний» - керівник Ріль Я.В.;

-      гурток «Читайлик мандрівник» – керівник Кашеба Г.М.
Але в навчальній роботі є і певні недоліки, а саме:
-    недостатня робота ведеться з підготовки учнів до участі у предметних олімпіадах;
-    всім вчителям - предметникам потрібно активізувати роботу з обдарованими дітьми для розвитку їх інтелектуальних можливостей.

11. Аналіз виховної роботи за 2020-2021 навчальний рік

      Виховна робота у 2020-2021 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

        Виховна робота в школі спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

       Виконувались основні засади Концепції національної системи виховання дітей та молоді у національній системі освіти, положення програми Міністерства освіти та науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 кл. загальноосвітніх навчальних  закладів  України»,  Концепція громадянського виховання, національна  Програма патріотичного виховання та інші.

         Впродовж року виховна робота в школі спрямована на формування ключових компетенцій школярів:

·        виховання патріотизму;

·        інформаційно-інтелектуальних;

·        превентивно-правових;

·        морально-духовних.

Діяльність методоб’єднань класних керівників 1-9 класів була спрямована на реалізацію головної мети: створення шкільного соціально-культурного освітнього середовища, яке сприяє розвитку інтелектуальних здібностей справжнього патріота своєї країни, зміцненню фізичного та духовного здоров’я підростаючого покоління та майбутніх захисників Батьківщини, формуванню навичок здорового способу життя у вихованців.

     Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний  напрям та виховна проблема, над якою  працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Протягом 2020-2021 н.р. класними керівниками, педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: виховні заходи, виставки малюнків, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на сайті школи). Учні школи залучались до активної участі в різноманітних шкільних заходах, що сприяло  розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

У школі присутні куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України — Гербом, Прапором, Гімном.

Актуальним залишається питання щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей і молоді.

Згідно з напрямком „Здоров’я” в школі проходять різноманітні змагання, спортивні свята. Традиційно у вересні проводиться Олімпійський урок, День здоров’я, години спілкування «Подорож до країни Здоров’я», уроки - здоров’я «Про здоров’я дбаємо - дружніми зростаємо». Учні школи завжди активно беруть участь у спортивних змаганнях  різних рівнів, де досягали певних результатів.

З метою профілактики дитячого травматизму у вересні пройшов місячник „Увага! Діти – на дорозі!”, а в травні Тиждень безпеки дорожнього руху. Були проведені виховні години, години спілкування та бесіди з питань профілактики дитячого травматизму, відпрацювання правил переходу дороги учнями 4- 7 класів, конкурс малюнків «Твій друг – безпечний рух », зустрічі з представниками поліції. В останні дні навчання кожного семестру напередодні канікул проводяться дні безпеки життєдіяльності: проведення бесід с ОБЖ, з усіх видів профілактики дитячого травматизму. Ця робота фіксується в класних журналах на відповідних сторінках.

Як свідчить досвід, успішним є поєднання роботи з охорони життя та здоров’я з проведенням практичних занять  з цивільного захисту та надзвичайних ситуацій та відпрацьовування евакуацій учнів та педагогічного колективу школи. Так, в ІІ семестрі, в травні цього навчального року було проведено навчальну евакуацію учнів школи, педагогічного колективу та технічного персоналу з будівлі школи. Під час цього навчання були виявлені певні недоліки, які потім було виправлено. Складовою частиною виховної роботи є шкільне самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення учнів до громадської діяльності. Самоврядування  для учнів є справжньою школою демократії, школою громадянського становлення підростаючого покоління.

     Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у школі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.

   До Всесвітнього дня Миру, що відзначається 21 вересня, учні школи приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру».

   Напередодні Дня українського козацтва та Дня Захисника України,  з метою популяризації українських традицій, любові до рідної землі   у закладі було проведено уроки мужності до Дня захисника України.

   9 листопада, у День української писемності та мови, учні 5-9 класів залучилися до активної участі в написанні радіодиктанту національної єдності.

21 листопада до Дня Гідності і Свободи в школі було проведено тематичні виховні заходи, учні переглянули документальні фільми про події на Майдані.

З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу в роки голодомору 1932-1933 р.р. для учнів 5-9 класів проведено урок пам’яті «Голодомор 1932 – 1933 років». Учитель історії Ощипко Н.Б. розповіла про події, що відбувалися на території України у період 1932 – 1933 років. Зачитала спогади очевидців трагедії 1932 – 1933 років. Також підготовлено тематичну виставку літератури та документів.

Проведено заходи : до Дня Соборності України «Соборна Україна – одвічна мрія народу», флешмоб «Україна єдина» (22.01.), тематична лінійка «Бій під Крутами», перегляд відеофільму «Недооцінений урок історії»( 29.01), до Дня героїв Небесної Сотні (18-20.02.)(дистанційно), до 35 річниці Чорнобильської катастрофи «На Чорнобиль журавлі летіли» (26.04) (дистанційно).

У грудні з цією ж метою проведено вже традиційне в нашій школі свято «Миколай, Миколай, ти до нас завітай», свято коляди «Хай живе навіки вічні українська коляда».

Вчителі розуміють важливість і необхідність екологічного виховання, тому в позакласній роботі намагаються формувати бережливе ставлення учнів до природного середовища. Так, традиційними для нашої школи стали акції «За чисте довкілля» та «Школа – мій рідний дім», операції «Листя», екологічні акції «Птах року». Залучаючи учнів до таких заходів відбувається формування  почуття  відповідальності за навколишнє середовище як національну і загальнолюдську цінність, виховується любов до природи.      

      Педагогічний колектив школи проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.

     Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед  неповнолітніх: профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів.

    З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності,  педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На постійному контролі перебуває шкільна документація (класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями школи, у кінці семестру видано відповідний наказ по школі.

На кінець навчального року правопорушень серед учнів не виявлено, учнів які ухиляються від навчання – немає. У планах виховної роботи класних керівників було заплановано бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тижні правових знань, робота з батьками дітей, схильних до правопорушень, питання з профілактики правопорушень включені до порядку денного батьківських зборів.

Не можна не сказати про шкільні заходи метою проведення яких є розвиток особистості учня та виховання духовно–моральних якостей. Класні керівники заохочують учнів до участі у різноманітних класних, загально шкільних заходах.

Проведення виховної роботи відображено також і в шкільній документації. Класні керівники в класних журналах відповідно до вимог ведення класних журналів регулярно ведуть облік відвідування учнями школи, підбиваючи підсумки на кінець кожного семестру.

У порівнянні з минулим навчальним роком кількість пропусків без поважних причин учнями стало значно менше. Це можна пояснити контактом класних керівників з батьками учнів, а також кропіткою роботою з учнями всього педагогічного колективу школи.

    Протягом 2020-2021 н.р. у школі продовжувала роботу Рада профілактики правопорушень . Відбулося 4 засідання ради, на яких розглядалися питання порушення Статуту школи, відвідування навчальних занять, робота класних керівників щодо попередження жорстокості та насильства над дітьми, розгляд конфліктних ситуацій. На внутрішкільному обліку учнів школи немає.

Школа підтримує тісний зв'язок з правоохоронними органами, представники яких проводять профілактичні бесіди зі школярами.

Ще одним із напрямків роботи педагогічного колективу школи є створення умов для творчої самореалізації кожного учня. У зв'язку з цим велика увага приділяється залученню школярів до гуртків, що працюють на базі школи.

Виховна цілісність участі учнів у роботі гуртків полягає в тому, що колективна справа зближує дітей, пробуджує почуття відповідальності, колективне переживання успіхів і невдач, що дає поштовх до творчого розвитку кожного учня окремо. Основними напрямками роботи гуртків є закріплення, збагачення та поглиблення знань, набутих дітьми у процесі навчання, розширення загальноосвітнього кругозору, формування інтересів мистецтва, спорту, виявлення і розвиток індивідуальних творчих здібностей та нахилів.

Тож в наступному навчальному році планується продовжити систему виховної роботи та роботи з батьками, підвищувати творчий потенціал педагогів,  уникати старих стереотипів у вихованні моральних якостей дітей.

Звичайно,  школа постійно потребує підтримки батьків. На жаль,  деякі батьки залишаються  тільки спостерігачами, а то і взагалі перекладають свої обов’язки на школу. Причиною є не тільки матеріальне становище багатьох сімей, а й соціальні проблеми й не бажання допомагати своїм дітям. В школі постійно ведеться просвітницька робота з батьками. А саме:

- класні батьківські збори ( 4  на рік з окремої теми);

- загальношкільні збори-2 рази на рік,

- індивідуальна робота та ін...

         Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра.   Класні керівники впродовж  навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів.

       Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, родинних свят, хоча явка їх на такі свята,масові заходи є низькою,високою вона є лише у почат-кових класах.

У школі створена і функціонує Рада навчального закладу, як орган громадського самоврядування.  До складу Ради входять в представники педагогічного, учнівського та батьківського колективів.

12. Методична робота

У 2020 - 2021 навчальному році педагогічний колектив працював над проблемою « Виховання громадянина – патріота, який шанує і береже мову, звичаї, традиції свого народу; формує духовно багату, інтелектуально розвинену творчу особистість, яка займає громадянську позицію».  
        З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у школі проводилася спеціальна методична робота, яка спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня. Згідно з річним планом школи на 2020-2021 навчальний рік у школі працювали такі методоб’єднання: вчителів початкових класів (керівник Гутнікевич С.Я.), методичне об'єднання класних керівників (керівник Хома Х.В.), психолого – педагогічний семінар (керівник Слимко Н.О.). Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Робота шкільних методичних об'єднань та психолого – педагогічного семінару була спланована і велася згідно графіка.
       Протягом навчального року відбулися 10 засідань педагогічної ради.
       Робота кожного ШМО будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання, так і науково-методичні питання. Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. Кожен керівник методичного об'єднання, ретельно проаналізувавши діяльність методичних об’єднань , перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, узагальнення досвіду в професійний портфоліо вчителя - предметника .

У школі створено новий сайт школи dovgvska-szosh-stupenv.mozello.com, який систематично оновлюється і на якому висвітлюються всі аспекти роботи навчального закладу, інформація для батьків та учнів.
Вчителі, що атестувалися, проводили відкриті уроки та заходи, приймали участь у роботі семінарів, конференцій та педагогічних майстернях, готували творчі звіти. Протягом навчального року здійснювалась контрольно-аналітична діяльність за освітнім процесом: адміністрація школи відвідувала уроки учителів-предметників, проводила індивідуальні консультації з учителями, перевіряла календарно-тематичне планування, вибірково – поурочні плани, робочі зошити учнів з математики, української мови, зошити для практичних, лабораторних робіт з природничих дисциплін, систематично перевірялись класні журнали. За наслідками внутрішкільного контролю надано рекомендації учителям-предметникам, учням та їх батькам щодо поліпшення організації навчально-виховного процесу. Питання, хід та результати контрольно-аналітичної діяльності систематично обговорювались на нарадах при директору, засіданнях МО, наслідки узагальнені в наказах по школі.

13. Робота соціального захисту учнів

У 2020 – 2021 навчальному році робота Довгівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з питань соціального захисту незахищених категорій  дітей здійснювалася відповідно до Законів України  «Про охорону дитинства», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Постановою Кабінету Міністрів України «Про організацію харчування окремих категорій у загальноосвітніх закладах» тощо. Протягом начального року робота з дітьми соціально незахищених категорій була спрямована на створення умов для розвитку творчої особистості як громадянина України, формування майбутнього покоління здатного створювати цінності громадянського суспільства, виховання національної культури, утворення принципів загальнолюдської моралі.
       У школі створений банк даних соціально незахищених категорій дітей.
З 58 учнів:
-         дітей напівсиріт – 3  учні;
-         дітей багатодітних сімей – 8 учнів;
-         дітей учасників АТО – 2 учень.
  На кінець року  безкоштовним харчуванням було охоплено 27учнів початкової школи.
         Щоденно вівся облік відвідування учнями школи. Аналізувалися причини пропусків учнями занять та вживалися заходи. З учнями даних категорій проводилася змістовна виховна робота. Цим  дітям приділялося багато уваги. Усі діти були охоплені гуртковою роботою,  залучалися до участі у різних класних та загальношкільних виховних заходах.          
         Документація  соціального обліку пільгового контингенту, щодо її ведення,  відповідає вимогам. Протягом року (вересень, січень) було поновлено «Соціальний паспорт» пільгового контингенту.
На свято Миколая всі учні отримали подарунки, які заспонсорував староста села Іван Ковальчук.

14. Діяльність шкільної бібліотеки

Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу є його обов’язковим структурним підрозділом. Завідувач бібліотекою Бігун Н.М.

Діяльність шкільної бібліотеки   у Довгівській загальноосвітній  школі І-ІІ ступенів була спрямована на виконання завдань, які висуває перед нею перебудова всіх складових компонентів сучасної школи і здійснювалась з таких основних напрямків:

·         Виховання в учнів інформаційної культури, культури читання, шанобливого  ставлення до книги.

·         Формування  правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до рідного краю.

·         Пропаганда здорового способу життя.

·         Сприяння самоосвіті  учнів та вчителів за допомогою різних форм і методів роботи.

·         Організація довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів.

·         Формування, використання і зберігання бібліотечного фонду.

·         Популяризація літератури та книги.

     Впродовж навчального року  надавалася допомога педагогічному  колективу у доборі методичної та художньої літератури для проведення  відкритих уроків та різноманітних заходів.

Всю роботу бібліотека проводить згідно річного плану. До бібліотеки школи записано 58 учнів та педагогічний колектив школи.

Проведено  бесіди про роль бібліотеки і культуру читання.

Підготовлені   виставки до предметних тижнів:

·        тижня правових знань;

·        тижня безпеки життєдіяльності;

Було оформлено книжкові виставки до знаменних дат року:

·        До дня української писемності та мови;

·        До дня пам’яті жертв голодомору;

·        До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

·        До дня соборності України;

·        До дня пам’яті жертв Голокосту;

·        До Дня пам’яті героїв Крут;

·        До річниці перемоги у великій Вітчизняній війні;

·        До річниці небесної сотні;

До всіх знаменних дат письменників, поетів, художників, учених організовуються  книжкові  виставки. Вчасно зроблені замовлення на нові підручники.

Таким чином, зміст роботи бібліотеки школи спрямовані на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

  Загальний % забезпечення підручниками

Клас

1

2

3

4

5

6

7

8

9

% забезпечення

78

80

100

100

100

100

85

65

100

15. Профорієнтаційна робота


     Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору профе­сії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час освітнього процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють позакласні виховні заходи. Протягом року з метою профорієнтації для старшокласників школу відвідали працівники ВХПУ №16, №8, № 35, викладачі Стрийського аграрного коледжу.

      Завданням педагогічного колективу школи: допомогти випускникам правильно обрати професію свого майбутнього життя, врахувати не тільки бажання учня, але й вимоги до професії. Класні керівники проводять профорієнтаційні тренінги «Хочу, можу, треба», «У світі професій»,  «Зроби свій вибір», «Крок у майбутнє».

16.Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі


       Виховання учня в школі та сім'ї – щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.
Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої висновки вони заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень. Дирекція і колектив школи завжди уважно прислухається до побажань батьків та негайно реагують на їх звернення.

       Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу і батьківського комітету. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю керівництва в школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації.

      Отже, виходячи з  аналізу роботи школи  за минулий рік,  визначені головні  завдання закладу на 2021-2022н.р.:
·        Забезпечення безперебійного освітнього процесу  в школі та охоплення всіх дітей шкільного віку навчанням;
·        Підвищення результативності участі в предметних олімпіадах;
·        Підтримка і педагогічний супровід відмінників та дітей з особливими здібностями та потребами.      
·        Виховання в дітей любові до України, рідного села;
·        Запобігання правопорушень учнів, профілактична робота з правового виховання.
·        Поповнення матеріально-технічної бази школи.     

       На закінчення, дозвольте подякувати всім вам і тим,  хто причетний до нашої школи і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить собі сьогодні педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого  покоління. Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: учителям — за творчість, за любов до своєї професії, батькам, спонсорам та благодійникам — за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість. Надіюся на співпрацю. Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати. Вітаю із закінченням  ще одного навчального року й зичу всім міцного здоров’я,  гарного літнього відпочинку, миру та добробуту. Нехай всім щастить!

Поскаржитися на порушення Більше
google-site-verification:google657d8833ceb8.html