Щодо вступної кампанії за освітньою програмою «Кібербезпека»
На виконання листів управління протидії кіберзлочинам у Львівській області від 13.07.2023 №4669/38/102/13/01-2023, від 12.07.2023 №4670/38/102/13/01-2023 департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації звертається до керівників органів управління освіти та закладів загальної середньої освіти з проханням розмістити наступні матеріали на власних інформаційних ресурсах (веб сайтах та сторінках соціальних мереж): 

1. публікацію «Національна поліція України попереджає про шахрайства!», зразок розміщення можна переглянути за покликанням: https://splsp.lviv.ua/archives/283 (Додаток 1); 

2. про вступну кампанію Харківського Національного університету внутрішніх справ за спеціальностями, в тому числі за освітньою програмою «Кібербезпека» зразок розміщення можна переглянути за покликанням: https://lonpb.lviv.ua/3/1808-1808.html (Додаток 2).

Національна поліція України попереджає про шахрайства!

Шахрайські дії різноманітні настільки, наскільки різноманітні відносини між людьми. Вони є наслідком обороту товарів, використання онлайн сервісів або банківських карт. Тому кожна сфера привертає до себе зловмисників, які постійно винаходять нові способи розкрадання грошей.

Проте існують загальні правила, які допоможуть не стати жертвою шахраїв.

  • здійснювати покупки тільки на перевірених сайтах

  • перевіряти URL-адресу ресурсу (домен)

  • не вводити конфіденційні дані, паролі та іншу інформацію, що може бути використана для підтвердження платежів

  • у разі купівлі на платформі оголошень уточнювати деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходити в сторонні месенджери

  • оминати повідомлення, які вимагають термінових дій або видаються надто привабливими не переходити за посиланнями від незнайомців.

Пам’ятайте, що шахраї грають на знанні психології та емоцій людини.

Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою.
При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування. Національна поліція України розповідає про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Продаж дешевих товарів«з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари – будьте насторожі. Це можуть бути шахраї! у такий спосіб вони намагаються дізнати- ся, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Пам’ятайте: «безкоштовний сир – тільки в мишоловці».

Що робити?

  1. Не пускайте незнайомців додому.

  2. Залучіть до розмови сусідів або зателефонуйте родичам: це може відлякати шахраїв.

  3. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Грошова реформа»

Якщо до вас навідаються незнайомці і скажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба замінити старі купюри на нові, знайте: це -100% шахраї. У такий спосіб вони намагаються привласнити всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Не довіряйте незнайомцям і не пускайте їх у свою домівку.

  2. Розкажіть про візит родичам.

  3. Завжди радьтеся з тими, кому довіряєте.

  4. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Дзвінки від імені представників банків»

«Вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку хочуть списати гроші», «нові правила під час воєнного стану» – зловмисники, які представляються співробітниками банку, використовують різні способи, аби отримати доступ до ваших банківських карток.
Як тільки невідомі просять надати номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у CMC, знайте: це – шахраї.
Пам’ятайте: навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.

  2. Повідомте про подію поліцейським за номером 102. «Ваш родич у біді»

Якщо вам телефонують (часто вночі або вранці) та повідомляють, що родич потрапив у біду, і просять передати гроші – це шахрайство. Зловмисники можуть видавати себе за сина/дочку,
онука/онучку, які начебто потрапили у біду (скоїли ДТП, опинилися у поліції тощо). П можуть представлятися лікарями або поліцейськими і пропонувати свою допомогу у вирішенні «проблеми» за винагороду, яка може станови-ти від тисячі до десятків тисяч гривень, а інколи –навіть кілька тисяч доларів СШР.
Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.

  2. Перевірте, де ваш родич.

  3. Повідомте про подію поліцейським за номером 102.

«Соціальні виплати під час війни»

«Під час війни ви можете отримати соціальну допомогу» найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії.
Пам’ятайте: назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.

  2. Зверніться до своїх родичів або представників влади і перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати.

  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

Виграші призів (авто,побутова техніка)

«Ви виграли автомобіль або побутову техніку»- не поспішайте виконувати всі настанови незнайомців. Зазвичай у надісланому смс вказаний номер, за яким можна отримати детальну інформацію. Коли телефонуєте, вам розповідають умови, які потрібно виконати, щоб отримати «приз». Як правило, вам пропонують сплатити 1% від вартості виграного товару. Але як тільки ви це зробите, незнаймці перестають виходити на зв’язок і зникають.

Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Подумайте, чи брали ви участь у акціях чи конкурсах.

  2. Не перераховуйте гроші незнайомцям.

  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.



Проект MRIYA (https://mriya.social/) –це ініціатива з протидії російським окупантам в медіа-просторі, блокуванню ресурсів шахраїв та ресурсів, за допомогою яких здійснюється збут наркотичних речовин.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті.

Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:

Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot

Приймає   інформацію   про   фейкові   ресурси,   котрі                  перевіряються        нашими модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. Зібрано найбільшу кількість антиукраїнських ресурсів та профілів – більше 90 тис. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта. Вам буде надано випадкове посилання, а також текст скарги, які постійно змінюються.

Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+wXRpHruz8do1MThi

Спільнота небайдужих українців, котрі блокують та протидіють російській агресії в Інтернеті. Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні. Загалом заблоковано понад 22 тисячі ворожих ресурсів.

Сервіс StopFraudMriya (https://t.me/StopFraudMriya_bot) – сервіс для перевірки інформації за номером телефону, банківської картки або банківського рахунку. Виявляємо та знищуємо шахрайські схеми і руйнуємо плани зловмисників!

Сервіс «Scamfari» https://scamfari.com - сервіс, за допомогою, якого користувачі мають можливість перевірити листи, повідомлення та інші електронні повідомлення на наявність ознак шахрайства.

Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 129 внесено зміни до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658, і Порядку реалізації експериментального проекту із створення “єдиного входу” опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 972 (додаються).

Зауважуємо, що будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані невизначеності - сприяють збільшенню випадків домашнього насильства.

Відповідно до статті 1. Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19) домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

         Під час війни від домашнього насильства найбільше страждають традиційно вразливі категорії - жінки, діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю, вимушені переселенці.

Діти відчувають на собі подвійний вплив війни. Якщо у родині, де відбувається домашнє насильство, є діти - не варто тішити себе ілюзіями, що вони нічого не помічають й на них така ситуація ніяк не вплине. Діти все бачать, все відчувають, й нездорові стосунки між батьками можуть травмувати їх навіть більше за те, що вони побачили на війні.

        Дитина - свідок (або очевидець) насильства – теж постраждалий від домашнього насильства.

        Відповідальність за домашнє насильство несе кривдник із числа таких осіб: 1) подружжя; 2) колишнє подружжя; 3) наречені; 4) мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); 5) особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти; 6) особи, які мають спільну дитину (дітей); 7) батьки (мати, батько) і дитина (діти); 8) дід (баба) та онук (онука); 9) прадід (прабаба) та правнук (правнучка); 10) вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); 11) рідні брати і сестри; 12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука);

13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; 14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; 15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

Згідно законодавства України за вчинення домашнього насильства передбачена відповідальність.

Так, стаття 173² Кодексу України про адміністративня правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10) передбачає собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Стаття 126¹ Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста пятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до пяти років, або позбавлення волі на строк до двох років (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14).

       З метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу до протидії домашньому насильству та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього         насильства,     шляхом                           проведення     превентивних                  заходів, ефективного реагування на факти домашнього насильства наказом МОН від 02.10.2018 № 1047 затверджено Методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами (https://mon.gov.ua/ua/npa/pro- zatverdzhennya-metodichnih-rekomendacij-shodo-viyavlennya-reaguvannya-na- vipadki-domashnogo-nasilstva-i-vzayemodiyi-pedagogichnih-pracivnikiv-iz- inshimi-organami-ta-sluzhbami).

Домашнього насильста можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати.

Куди звертатися у випадках домашнього насильства:

- до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства;

- на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям;

- до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

- до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).



ОГОЛОШЕННЯ

Шановні батьки!

Довгівська СЗОШ І-ІІ ступенів оголошує набір дітей у 1 клас

Для зарахування необхідно подати такі документи:
1. Заява (зразок у школі)
2.Копія свідоцтва про народження дитини
3.Медична довідка № 086-1/0

Прийом заяв для зарахування дітей в 1 клас триває до 31 травня 2022 року.

Дирекція школи                     

ОГОЛОШЕННЯ

У Довгівській СЗОШ І-ІІ ступенів за адресою вул. Франка І.,13  триває прийом заяв для зарахування на дистанційне навчання дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. 

Нагадуємо, що для учнів 7-9 класів дистанційне навчання вже триває.

Для учнів 1-6 класів з 21 березня розпочинається дистанційне навчання.

                                                                                                                                          Адміністрація школи



ОГОЛОШЕННЯ

Шановні батьки та учні!

Довгівська СЗОШ І – ІІ ступенів переходить на дистанційну форму навчання з 24.01. -31.01.2022 р., у зв’язку з важкою епідеміологічною ситуацією, що склалася, з метою недопущення росту кількості випадків захворюваності серед учнів та працівників закладу освіти на ГРЗ та інші інфекційні захворювання (наказ по Довгівській СЗОШ І – ІІ ступенів №07 «Про переведення закладу освіти на дистанційну форму навчання» від 21.01.2022 р.).

                                                                                                                                                                                                         Адміністрація закладу освіти

«18 вересня - Міжнародний день чистих берегів»

          Кожний рік у 3-ті вихідні вересня по всьому світу проходять екологічні акції в рамках Міжнародного дня чистих берегів. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

          Водний фонд нашого регіону формується переважно малими річками, гірськими потоками, струмками, озерами, штучними водоймами, підземними водами та джерелами. Однак внаслідок нашої недбалості  річки та потоки перетворюються в накопичувачі сміття. Наразі проблема засмічення побутовим сміттям річок набрала глобальних масштабів. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання берегів водойм. Україна також активно долучається. Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти та науки України, Державне агентство водних ресурсів України, а зокрема БУВР Західного Бугу та Сяну, закликають всіх небайдужих українців долучитися до екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів».

          Дбаймо про майбутнє наших дітей! Хай і вони зможуть відчути смак дорогоцінної Чистої води!

          

Поскаржитися на порушення Більше
google-site-verification:google657d8833ceb8.html